logopedyczne

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Zajęcia logopedyczne prowadzi Pani Małgorzata Niedbała i są one prowadzone po zajęciach lekcyjnych

• godz. 2.00 3.00 pm

Opis zajęć:

Podczas zajęc pani logopeda podejmuje wiele działań ukierunkowanych na usunięciu zakłóceń komunikacji.

Do najważniejszych aktywności należą:

• usprawnianie narządów mowy,
  • wywoływanie głosek w celu zlikwidowaniu wadliwych dźwięków mowy, a wytworzenie na ich miejsce nowych, poprawnych,
  • kształtowanie prawidłowego toru oddechowego,
  • stymulowanie rozwoju mowy.

Poprzez różnorodne zabawy artykulacyjne, oddechowe i dźwiękowe usprawniany jest aparat artykulacyjny. Wielki nacisk kładziony jest na korygowane i wywoływane poprawnie brzmiących głosek. Uczniowie nie tylko poprawiają i usprawniają pracę "buzi i języka", ale także kształtują umiejętność swobodnego wypowiadania się. Rozwijają też inne umiejetności. Wykonując ćwiczenia słuchu fonematycznego i ćwiczenia grafomotoryczne przygotowują się do nauki czytania i pisania.

Niekiedy zdarza się, że podrywamy się z krzeseł i poświęcamy chwilę na gimnastykę całego ciała. To chwila relaksu i odpoczynku po często trudnych ćwiczeniach artykulacyjnych. Zajęcia logopedyczne dają możliwość lepszego komunikowania się, poprawienia, usprawnienia i wzbogacenia mowy oraz szansę na jej dalszy prawidłowy rozwój.

Pani Weronika stara się tak motywować uczniów, aby z checią uczestniczyli w zajęciach i zawsze wychodzili z nich uśmiechnięci.

.